پخت کیک در توستر

baking cake in oven toaster

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

4
(6)

همونطور که میدونید پخت کیک و شیرینی، نیازمند رعایت یک سری نکات هست که یکی از این مجموعه نکات مربوط میشه به دستگاهی که شما  باهاش کیک و شیرینی رو می‌پزید. حالا این دستگاه ممکنه توستر باشه که در این مطلب بهش می‌پردازیم و یا میتونه فر باشه که که در صورت داشتن فر، نکات طرز استفاده از فر برقی برای پخت کیک رو هم ببینید تا بتونید کیک و شیرینی‌های خوبی رو بدون مشکل درست کنید.

پیشنهاد خرید

فست کیک شکلاتی

۱۳۴,۰۰۰ تومانسفارش می‌دهم

توستر ها دو مدل هستند

یکی توستر ساده که فقط میتونید نان داغ کنید و یکی هم توسترهای اون دار که میشه گفت یه فر خیلی کوچک خانگی هستن.

2 toaster type
توستر های آون دارای درجه بندی هستند که میتوان درجه پخت، نوع پخت و زمان پخت را تنظیم کرد که معمولا دارای چهار المنت است که در بالا و پایین توستر قرار دارد.
گاهی بعضی از توستر ها دارای فن هستند و یا تعداد المنت ها کمتر است.

توستر ها اندازه های متفاوتی دارند با توجه به مارک، دارای قدرت و درجه های متفاوتی هم هستند پس نمی توانم یه درجه یا زمان مشخصی را بهتون بگم.

 

پیشنهاد خرید

فست کیک نسکافه ای

۱۳۱,۰۰۰ تومانسفارش می‌دهم

نکات استفاده از توستر برای پخت کیک

قبل از قرار دادن کیک در توستر از 10 دقیقه قبل توستر را روشن تا گرم شود و دمای رسیپی را حدود 20 تا 25 درجه کمتر تنظیم کنید.

از قالب کوچک با ارتفاع کم استفاده کنید که بعد از پخت و پف کردن کیک به المنت های بالا برخورد نکنه ،پس میتونید برای داشتن یه کیک بزرگ در چند مرحله پخت را انجام دهید و میزان مواد را نسبت به قالب کم کنید.
baking cake in oven toaster

از المنت ها دوری کن!

تا آنجایی که میتوانید قالب کیک از المنت ها دور باشه اگر امکان داره المنت های بالا را برای پخت کیک خاموش کنید و سینی لعابی را در پایین ترین طبقه گذاشته و قالب کیک را در طبقه وسط روی توری توستر قرار دهید، ولی اگر المنت بالا خاموش نمیشه بعد از پف کردن قالب را خارج کرده و یک طرف فویل را چرب کرده و روی قالب کشیده تا روی کیک نسوزه.

نیم ساعت صبرکن!

تا نیم ساعت بعد از زمان پخت، در توستر را باز نکنید و اگر دیدید که کیک زودتر از حد پخت انجام شد و کیک گنبدی شکل شد، دمای توستر زیاد بوده و باید حرارت را کم کنید تا زمان پخت بیشتر بشه.

بعد از اینکه کیک پف کرد و رویه بست حتما درب توستر را باز کرده و قالب را بچرخانید تا همه جای کیک به صورت یکنواخت پخته شود.

اگر توستر فن (کانوکشن) داشته باشه خیلی عالیه چون دما به صورت یکنواخت داخل توستر پخش میشه.


 

امیدوارم با این نکات بتونید یه کیک یا شیرینی خوبی را داخل توستر بپزید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 4 / 5. جمع آرا: 6

این پست دارای 2 نظر است

  1. ناشناس

    توسترم فلاما میشه توضیح بدین

  2. کتایون

    اصلا توضیحات کافی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما برای ما خیلی مهمه، چرا که با این کار کیفیت آموزش‌ها را افزایش میدیم. 🌹
تا جای ممکن سعی میکنیم به سوالات شما پاسخ بدیم.