آرد سمولینا چیست؟

what is semolina flour

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

3.4
(14)

قبلا در مطلب معرفی انواع آرد، راجع به آرد سمولینا هم یک توضیح کوتاه داده بودیم. در این مطلب نیز قصد داریم یک مقدار بیشتر راجع به این آرد توضیحاتی ارائه کنیم.

آرد سمولینا یا همان بلغور گندم نامیده می‌شود که در واقع میانی‌ترین قسمت آرد گندم می‌باشد و با توجه به این توضیح، این آرد خالص‌ترین گندمی است که می‌توان تهیه کرد، به همین دلیل مصرف این گندم خالص برای تمام سنین توصیه می‌شود.

پیشنهاد خرید

آموزش کیک اسفنجی

۵۱,۳۳۷ تومانسفارش می‌دهم

مشخصات آرد سمولینا

رنگ

این آرد به رنگ آرد معمولی می‌باشد که اگر بخواهیم از لحاظ تفاوت آن‌ها را بررسی کنیم می‌توان گفت که این آرد کمی تیره‌تر و طلایی‌تر از نوع معمولی است.

Wheat semolina
بلغور گندم

درشت مغذی‌های موجود در آرد

یکی از مهم‌ترین درشت مغذی‌هایی که نیاز است از مواد غذایی روزانه‌مان دریافت کنیم، پروتئین و فیبر می‌باشد. هر شخص برای تامین این مواد مورد نیاز بدن، به سراغ مواد غذایی مختلفی می‌رود. این آرد نیز سرشار از پروتئین و فیبر بوده و بنابراین هضم آن نیز آسان‌تر است.

با این حال ما می‌توانیم با استفاده از این نوع آرد در شیرینی‌های خود، مخصوصا شیرینی‌های رژیمی که بسیار مورد استفاده ورزشکاران و افرادی که به تغذیه خود بسیار اهمیت می‌دهند قرار دارد، شیرینی‌های خود را تبدیل به یک منبع خوب سرشار از پروتئین و فیبر کنیم.

مصرف بلغور گندم از بهترین ماده در رژیم غذایی سالم مردم جهان است و در خاورمیانه از آرد سمولینا برای دسر استفاده می‌شود.

سمولینا به ترکی

در کشور ترکیه و خاورمیانه از این آرد بسیار استفاده می‌شود و بهتر است بدانید در زبان ترکی به آرد سمولینا، آرد ایرمیک گفته می‌شود.

Irmik - Turkish semolina flour
ایرمیک (بسته بندی آرد ترکی)
پیشنهاد خرید

آموزش گاناش کشی

۴۲,۹۰۰ تومانسفارش می‌دهم

بهترین جایگزین آرد معمولی!

همانطور که پیش‌تر گفته شد با مصرف سمولینا در شیرینی پزی جایگزین آرد معمولی، می‌توان یک منبع خوب از پروتئین و فیبر درست کرد. تنها تفاوتی که در شیرینی‌های ما ایجاد می‌کند، این است که رنگ شیرینی را کمی تیره‌تر می‌کند.

پیشنهاد خرید

گاناش کشی کیک حجمی

۷۲,۴۹۰ تومانسفارش می‌دهم

استفاده در حلوا و دسرها

برای تهیه حلوا مثل حلوای سنتی یا حلوای عسلی با این آرد، بلغور گندم را به رنگ قهوه‌ای در آورده و با کره، شکر و… ترکیب می‌کند. همچنین در تهیه فرنی، انواع غلات صبحانه، انواع پودینگ ها و برای ترد شدن خمیر نان استفاده می‌شود.

برای استفاده از آرد سمولینا در کیک به ازای 1.5 پیمانه آرد سفید 3/4 پیمانه آرد سمولینا اضافه می‌کنیم که طعم فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کند.

semolina flour
آرد سمولینا با رنگ روشن

 


 

امیدوارم این مطلب مفید مورد استفاده‌تان قرار گرفته شده باشد. هرگونه سوال یا نظری راجع به این آرد داشتید خوشحال میشم از طریق قسمت نظرات، برامون بنویسید تا پاسخ بدیم.

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز: 3.4 / 5. جمع آرا: 14

این پست دارای یک نظر است

  1. ناشناس

    عالی بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما برای ما خیلی مهمه، چرا که با این کار کیفیت آموزش‌ها را افزایش میدیم. 🌹
تا جای ممکن سعی میکنیم به سوالات شما پاسخ بدیم.